Medycyna estetyczna wśród Polek i Polaków

głowa kobiety na białym tle

Dotarła do nas z Zachodu i w ciągu zaledwie kilku lat podbiła serca naszych rodaków. Medycyna estetyczna – upowszechniona przez Polki i coraz bardziej popularna wśród Polaków.

Odkąd staliśmy się częścią nowoczesnego Zachodu, zaczęliśmy lepiej dbać nie tylko o nasze zdrowie, ale również wygląd. Nikogo nie powinna wiec dziwić wciąż rosnąca ilość gabinetów medycyny estetycznej w Polsce. Jak to wygląda w praktyce? Dlaczego sięgamy po dobra plastyki ciała? I które z zabiegów najczęściej wybieramy?

Kto i dlaczego?

Ciekawą kwestią dotyczącą polskiej medycyny estetycznej jest fakt, że interesuje ona nie tylko typową i ukorzenioną w naszej świadomości kulturowej grupę społeczną, jaką są gwiazdy muzyki i filmu. Okazuje się, że od paru lat zabiegi upiększające są wybierane nie tylko przez celebrytów, ale również przez ludzi, którzy z showbiznesem nie mają nic wspólnego. Prawnicy, lekarze, nauczyciele, naukowcy, przedsiębiorcy i wiele innych grup – oto target dzisiejszego świata medycyny estetycznej w Polsce.

Kategoria wieku zdaje się nie mieć tu znaczenia. Nie jest ona już wyznacznikiem tego, kto korzysta z zabiegów różnej maści. Jak do tej pory były to głównie osoby w średnim wieku, tak teraz w gabinetach tego typu medycyny spotkać możemy Polki i Polaków w wieku od około lat 20 do nawet 70!

Pojawia się pytanie o to, dlaczego nasi rodacy coraz częściej poddają się zabiegom upiększającym. Okazuje się, że nie chodzi w tym aspekcie wyłącznie o ulepszenie swojego wyglądu. Kluczowym powodem jest dbanie o swój stan… psychiczny oraz harmonię ducha! Bardzo często słyszy się, że w zdrowym ciele – zdrowy duch. Powiedzenie to można nieco przeinaczyć i powiedzieć, że w pięknym ciele – piękny duch!

Warto jednak również zauważyć, że klientami gabinetów medycyny estetycznej są nie tylko ludzie, którzy pragną delikatnych poprawek swojego wyglądu. Pojawiają się również osoby, które chcą zniwelować wady fizyczne, które towarzyszą im od urodzenia i które negatywnie wpływają na ich pewność siebie.

Sopocka Fabryka Urody zaprasza na zabiegi medycyny estetycznej w Gdańsku http://sopockafabrykaurody.pl/

Jakie zabiegi są najchętniej wybierane?

W zasadzie… wszystkie. Kwestia statystyk nie jest do końca jasna i wymierna. Chcąc bowiem stworzyć modelowego pacjenta ekspertów urody, trzeba byłoby mu przypisać robienie sobie wielu zabiegów na różne części ciała. A przecież większość z nas decyduje się na ulepszenia wyłącznie kosmetyczne, niecałościowe.

Do najczęściej „polepszanych” części ciała na pewno należy twarz. Można powiedzieć, że znacząca ilość zabiegów, jakie są wykonywane, dotyczy tych związanych z twarzą – a więc podnoszenie powiek, powiększanie ust, wypełnianie bruzd czy zmarszczek, lifting skóry, itd. Co warto podkreślić – ostatnimi czasy wielu miłośników zjednał sobie kwas hialuronowy, który ze względu na swoją nieinwazyjność i biologiczne uwarunkowania jest jedną z najbezpieczniejszych dróg medycyny estetycznej.