Marki premium – Luksus w zasięgu ręki?

Esmara Premium

Słowo „premium” oddaje nieosiągalny, luksusowy charakter marek. Znacznie częściej podziwiane niż kupowane, dzięki zakupom on-line stały się dużo bardziej dostępne. Ale czy cenowo także? Czasami pojawiają się w dyskontach, jako limitowane edycje. W Internecie w wielu sklepach, takich jak Showroom, można spotkać marki premium wprost od projektantów. Na czym polega ich urok?

Luksusowe ubrania od zawsze budziły zainteresowanie. Ich status już w samej nazwie sugerował unikalność, oryginalność oraz nieosiągalność. Marki kojarzą się z wysokimi cenami i czymś co noszą celebryci. Projektanci upowszechniając swoje marki premium docierają do szerszego grona odbiorców, dzięki czemu każdy może się przekonać co takiego magicznego tkwi w tych projektach.

Ubrania z wyższej półki były głównie dostępne w drogich butikach lub w galeriach handlowych dużych miast. Internet pozwolił na rozpowszechnienie tych produktów luksusowych w sklepach internetowych, gdzie projektant może przedstawić poszczególne projekty szerszemu gronu. Zakupy nie są jednak tanie. Dlaczego warto zainwestować trochę więcej pieniędzy w sukienkę, która wygląda podobnie do tej z sieciówki? Czy tyle warte jest nazwisko projektanta?

Za marką premium idzie przede wszystkim jakość. Ubrania tego typu nie są tworzone masowo w porównaniu do ubrań dostępnych w sklepach. Są wytwarzane z wysokiej jakości materiałów. Dzięki temu nie tracą kształtu, czy nie zmieniają rozmiaru. Takie produkty mogą być w naszej szafie na dużo dłużej. Nawet po długim czasie używania wyglądają dobrze.

W szafie nie trzeba posiadać dużej ilości ubrań, aby było z czego stworzyć dobre stylizacje. Czasami ograniczenie zawartości szafy pozwala na rozsądniejsze dobieranie tego co będziemy nosić. Pomaga to także w kontrolowaniu wydatków. Kupując droższą markę premium mamy świadomość wydanej kwoty oraz satysfakcję, że posiadamy ubranie od ulubionego projektanta.

Marki premium nie są już nieosiągalnym, na który niewielu może sobie pozwolić. W sklepach internetowych bez problemu znajdzie się propozycje od ulubionych projektów. Ceny nie są zachęcające, ale czasem można znaleźć jakąś perełkę na przecenie!