Jeansy

Nie ma dorosłej osoby na świecie, która w swoim życiu chociaż raz nie ubrała i nie posiadała jeansów, są to jak się można domyślić najpopularniejsze męskie spodnie jakie kiedykolwiek powstały. Pasują praktycznie do wszystkiego i w zależności od kroju leżą dobrze na każdej sylwetce czy to kobieta czy mężczyzna, waga też nie gra roli dla każdego coś się znajdzie, a jak nie to z pomocą przychodzą paski.

Materiał jeansowy Denim, skąd się wziął? Pochodzi on z Włoch lub Francji do dzisiaj nie wiadomo, kto wynalazł ten materiał pierwszy lecz większość wskazuje na włoskie miasto Genuę. W czasach kiedy go wynaleziono a był to 17 wiek, spodnie z tego materiału najczęściej były noszone tam gdzie wymagany był mocny i odporny na wszelkie działania ubiór w pracy. A więc w przeróżnych fabrykach gdzie odkryto, że ten materiał jest zaskakująco wytrzymały. Spodnie, które nosimy po dziś dzień zostały stworzone przez założyciela chyba najbardziej znanej marki na świecie produkującej spodnie czyli Levi Straussa.

Tutaj znajdziesz marki premium.

Największą sławę i tzw. Bum na jeansy zaczął się w roku 1955 gdzie w filmie „Buntownik bez przyczyny” gdzie główny aktor nosił spodnie wykonane z denimu, które bardzo dobrze pasowały do niego jak i do granego przez niego charakteru buntownika.

Najbardziej znany kolor jeansów nazywa się indygo i jest połączeniem ciemnego granatu i jego odcieni, spodnie z tyłu posiadają najczęściej dwie kieszenie które dodatkowo są zanitowane aby je jeszcze wzmocnić. W dzisiejszych czasach jednak jeansy przybierają coraz więcej kolorów od ciemnego granatu czy czerni po najjaśniejszą biel.

Najczęstsze problemy i uszkodzenia jeansów to dziury i przetarcia w kroku, ponieważ jest to miejsce bardzo narażone na tarcie wynikające z chodzenia i obcierania jednej pachwiny o drugą. Są to także dziury które się pojawiają w miejscach często przez nas eksploatowanych, czy może rozciągnięte i urwane guziki, które po prostu się wyrabiają z biegiem czasu i codziennym używaniem.