Jak zadbać o nasze obuwie?

Buty męskie, szczególnie te droższe, to rzecz o którą powinniśmy dbać. Oczywiście, fakt ten dotyczy tak naprawdę każdej rzeczy, jaką posiadamy, niemniej obuwie jest przez nas wyjątkowo często wykorzystywane, stąd warto poświęcić mu chwilę uwagi.

Dzięki odpowiedniej pielęgnacji nasz zakup starczy na dłużej, co nie tylko będzie korzystne dla naszego portfela, ale również wydłuży nam przyjemność z noszenia obuwia, którego możliwe, iż nigdy więcej nie kupimy, gdyż modele te nie będą dalej produkowane. Wbrew pozorom taka sytuacja ma często miejsce, stąd niektórzy kupują od razu dwie pary, gdyż tak bardzo podoba im się dany model.

Podstawą dbania o buty męskie jest odpowiednie czyszczenie oraz suszenie. Ta druga czynność jest niezmiernie ważna w wypadku skórzanego obuwia, gdyż wilgoć działa bardzo niekorzystnie na ten materiał. Jeśli do tego dojdzie działanie soli, co zimą jest nieodłącznym elementem jakiejkolwiek podróży, to w efekcie dostajemy iście zabójczy koktajl. Buty należy więc dokładnie wycierać za pomocą odpowiedniej szczotki, ścierki lub gąbki. Następnie suszymy obuwie, pamiętając, iż najlepszą temperaturą będą okolice 30 stopni. Większe gorąco może mieć zły wpływ na strukturę warstwy wierzchniej, nie należy więc przesadzać. Rzecz jasna zanim zaczniemy suszyć powinniśmy usunąć takie elementy jak sznurowadła oraz wypchać but papierem, co pozwoli uniknąć ryzyka zdeformowania obuwia, a także odprowadzi część wilgoci, dzięki czemu nasze buty szybciej wyschną.