Jak kupić odpowiednią odżywkę do rzęs?

Nie da się ukryć, że w dzisiejszych czasach ludzie są bardziej otwarci i zaczęli dbać o najmniejsze części swojego ciała. Potwierdzać to zdaje się wyjątkowa dbałość o rzęsy – szczególnie u kobiet. Na rynku dostępnych jest wiele preparatów do pielęgnacji rzęs – który z nich jednak wybrać?

Kiedy zastanowimy się nad współczesną kosmetologią, możemy zauważyć, że jest ona bardzo rozbudowana. W sklepach z kosmetykami i drogeriach odnajdziemy półki pełne różnych preparatów służących pielęgnacji różnych części naszego ciała.

Na szczególną uwagę zasługują jednak odżywki do rzęs, które podzielić możemy na: naturalne i syntetyczne. Są one o tyle ważne, że dzięki nim możemy zadbać o nasze rzęsy i sprawić, by rosły długie, grube i lśniące. Tylko jak wybrać odpowiednią dla siebie?

 

 1. Zwracaj uwagę na skład!

Skład odżywek jest chyba najbardziej istotnym elementem, który będziemy brać pod uwagę podczas wyboru najlepszego kosmetyku. Na pierwszym miejscu w naszych propozycjach powinny znaleźć się odżywki naturalne, w których skład wchodzą same organiczne substancje, minerały i witaminy.

Najlepiej skupiać się na takich, które zawierają duże ilości:

 • źródło: Amazing Lashes

  kolagenu roślinnego, który pomoże nam odbudować zniszczone rzęsy,

 • witamin z grupy B – a więc witaminy B oraz B3 i B6,
 • kwasu Omega-3,
 • tokoferolu – który jest w stanie stworzyć powłokę ochronną wokół naszych rzęs,
 • kwasu hialuronowego – który występuje w skórze człowieka i odpowiada za nawilżenie, odżywienie i odbudowę tkanek,
 • olejków naturalnych – takich jak olej macadamia, arganowy, z drzewa herbacianego, z nasion baobabu, jojoba czy rycynowy,
 • kwasu askorbinowego – obecnego po to, by działać na kolor rzęs.

 

 1. Zapytaj swojej kosmetyczki

Będąc w gabinecie kosmetycznym, możemy skorzystać z szerokiej wiedzy naszej stylistki, która na pewno chętnie doradzi nam dobrą odżywkę, sprawdzoną i skuteczną. Dzięki takiej rekomendacji będziemy mogły ze spokojem kupić preparat, który zostanie polecony nam przez profesjonalistkę. To bardzo ważne – szczególnie, że najlepsze kosmetyki nie należą do najtańszych, a strata kilkudziesięciu złotych na coś, co nam nie służy, mogłaby być bolesna.