Creepersy – kontrowersyjne obuwie

Creepersy stały się ostatnio niezwykle popularne. Wpływ na to miał fakt, że budzą skrajne wręcz opinie. Oznacza to, że albo Creepersy kochamy albo ich nienawidzimy. Powodem tego jest ich dość osobliwy wygląd. O gustach się nie dyskutuje, dlatego nie mam zamiaru wygłaszać kazań za lub przeciw Creepersom . Po prostu napiszę o nich kilka słów.

Na początek fotografia, która rozwieje wątpliwości tych, którzy o tego typu obuwiu słyszą/czytają po raz pierwszy:

W oczy rzuca się niezwykle wysoka (gruba?) podeszwa. A to dopiero klasyczny model. Niektóre wariacje obdarzone są o wiele bardziej obfitymi podeszwami. Nie zmienia to jednak faktu, że zaletą tego obuwia jest jego różnorodność. W sieci znajdziemy setki wzorów, które można zastosować w konkretnym modelu.

Ponadto, Creepersy mogą przyjmować formę kozaków czy botków. Wśród najdziwniejszych kompozycji wyróżnić można Creepersy nabite ćwiekami, ozdobione tzw. panterką oraz wiele, wiele innych.

Wiele pań, nierzadko przypadkowo, posiada Creepersy w szafie. Część z botków na koturnach stałą się elementem garderoby bez wiedzy o istnieniu tego typu obuwia. Nie zmienia to faktu, że to właśnie koturny tej firmy budzą chyba najmniejsze kontrowersje, gdyż ich wygląd nie jest aż tak bardzo ekstrawagancki.