Coś dla dziecka

Idzie lato, więc pora pomyśleć o dzieciach, które znacznie zwiększą swoją aktywność. W takim momencie kluczowy może okazać się dobór odpowiedniego obuwia i odzieży. Pogoda w naszym klimacie bywa zaskakująca i zdarza się, że diametralnie zmienia się z godziny na godzinę. Dlatego warto być przygotowanym na każdą ewentualność. Co prawda, w przypadku dzieci jest to trudne. Jednak dzięki pewnym wskazówkom, dość łatwo zapanujemy nad tym kłopotem.

Zacznijmy od obuwia – jakie powinno być obuwie dla dzieci? Oczywiście wygodne, to akurat nie ulega wątpliwości. Jednocześnie powinno zapewnić naszemu brzdącowi bezpieczeństwo. Dlatego starajmy się dobierać buty z podeszwą antypoślizgową oraz usztywnieniem na wysokości kostki. To uchroni go przed urazami wynikającymi z dużej aktywności ruchowej. Pamiętajmy, że przy wyższych temperaturach ważna jest wentylacja obuwia. W przypadku sandałków to nie problem, lecz przy obuwiu pełnym może pojawić się jakiś kłopot.

Co do ubrań, o których nie możemy zapomnieć latem, to rzeczą oczywistą są oczywiście czapeczki z daszkiem lub bandany. Dlaczego? Otóż chronią one przed upałem i pozwalają uniknąć nieprzyjemnych objawów przegrzania organizmu czy wręcz udaru słonecznego! To niewielki wydatek, ale z pewnością bardzo potrzebny. Pamiętajmy jednak, że wielu młodzieńców nie toleruje czapek, dlatego należy ich do tego odpowiednio wcześnie nakłonić!