Co na majówkę?

Majówka za pasem. A jak to zazwyczaj bywa, przed nami wypady na dłuższy weekend. Warto więc zadbać o garderobę, która sprawdzi się podczas eskapady z rodziną czy znajomymi. Oczywiście, w tym wypadku należy postawić na wygodę. Jednak wygoda nie musi oznaczać powyciąganych dresów i trampek lub adidasów. Przecież można ubrać się wygodnie, a jednocześnie bardzo stylowo.

Pierwsza rada dotyczy obuwia – jak w przypadku każdej części garderoby, ten element warto dobrać pod kątem naszych planów. Jeżeli jedziemy spacerować po górach, to lepiej pomyśleć o trekkingach lub bardzo wygodnych adidasach. Jeżeli czeka nas nieco mniej wysiłku, to sprawdzą się półbuty lub trampki. Niezawodne będą także japonki, jednak w przypadku chłodniejszych wieczorów lepiej je sobie odpuścić.

Co do spodni, to również wiele zależy od formy wyjazdu. Niemal wszędzie sprawdzą się jeansy w kroju klasycznymi oraz zwężanym i legginsy w ciemnych kolorach. Można spodziewać się gorących dni, więc lepiej zabrać ze sobą jakieś szorty i spódniczki lub sukienki. Z pewnością się przydadzą.

Na górę cokolwiek – bluzka, bluza, koszula. Ciekawym pomysłem mogą okazać się tuniki lub bluzki we wzory nawiązujące do strojów marynarskich. Poprzedni i obecny sezon letni mogą być idealnym momentem na wyjęcie z szafy pasiastych ubrań.