Buty dla panów

Buty męskie w obecnym sezonie wyraźnie czerpią inspiracje z lat sześćdziesiątych oraz siedemdziesiątych. Co ciekawe, ten zwrot w stronę dawnych lat jest zauważalny od jakiegoś czasu, czego przykładem może być ponowne pojawienie się marki Relaks na polskim rynku. Projektanci, wzorując się na światowych trendach, widzą, iż konsumenci potrafią w swoich wyborach kierować się również sentymentem. W związku z tym produkuje się buty, które nawiązują do lat młodości sporej części klientów, dzięki czemu ich sprzedaż rośnie, gdyż niejedna osoba w takim wypadku kieruje się emocjami.

Nie jest to nic złego, gdyż sporo propozycji związanych z opisanym powyżej trendem to całkiem udane fasony. Weźmy chociażby bardzo modne jazzówki. Półbut ten stanowi idealne rozwiązanie dla mężczyzn, którzy potrzebują lekkiego obuwia, które będzie odpowiednio łączyć się zarówno z elegancką koszulą, jak i sportową marynarką, czy koszulką polo. Dzięki swojej uniwersalności takie buty męskie, jak jazzówki cieszą się sporą popularnością. Podobnie dzieje się w wypadku mokasynów, które nie są może typową nowością, gdyż ich obecność na rynku trwa od wielu lat, niemniej i one cieszą się niesłabnącym wzięciem wśród sporej części osób odwiedzających sklepy z butami.

Wspomniane inspiracje nie oznaczają, że dana kolekcja sztywno trzyma się pewnych założeń, gdyż projektanci są świadomi, że muszą wprowadzać pewne modyfikacje, a słowo inspiracja nie jest uniwersalnym rozwiązaniem.