Brytyjska klasa – obuwie Clarks

Buty Clarks, czyli jednego z najbardziej znanych, brytyjskich producentów obuwia, to marka, która jest nie tylko bardzo dobrze rozpoznawalna, ale również cieszy się niesamowitą popularnością, zarówno w Europie, jak i Azji, czy Stanach Zjednoczonych.

Każdy, kto zna tę firmę oraz jej produkty nie będzie zaskoczony takimi informacjami, gdyż są one butami zdecydowanie z najwyższej półki, zarówno jeśli chodzi o jakość jak i kwestie związane z wzornictwem. Rzecz jasna mnogość modeli oraz prawie dwuwiekowa tradycja również mają znaczenie, gdyż jest to dowód na to, że przedsiębiorstwo jest odpowiednio zarządzane i doskonale wie, jak zadowolić swoich klientów.

Dzięki ciągłej analizie zapotrzebowań konsumentów Clarks jest w stanie wprowadzać do swoich produktów kolejne innowacje. Za przykład może służyć tu technologia Active Air with Air Flow, będąca następca patentu Active Air, który zadebiutował w 1982 roku. Dzięki jej zastosowaniu obuwie Clarks jeszcze lepiej amortyzują wstrząsy, co ma znaczne przełożenie na zdrowie stawów użytkownika.

Amortyzacja odbywa się za pomocą wtłaczanego przez specjalne kanaliki powietrza, które tworzy w obrębie podeszwy rodzaj poduszki powietrznej. Ten naturalny sposób jest prosty, ale również pomysłowy. Rzecz jasna dzisiaj nie jest to żadna rewolucja, ale jeszcze trzydzieści lat temu mało który but posiadał takie możliwości. Clarks stara się rozwijać swoje pomysły, a seria Active Air with Air Flow jest na to dowodem.